K čemu slouží kalibrace monitoru?

kalibrace monitoru

Alespoň primitivní kalibrace monitoru by měla vždy předcházet procesu úpravy fotografie v počítači, jinak se nám může stát, a pravděpodobně také stane, že vytištěná fotografie bude vypadat jinak (jasově i barevně) než na obrazovce našeho počítače.

A nejen to, její vzhled se bude lišit i na jiných monitorech na kterých bude fotografie zobrazována. Naopak pokud fotografii upravíme na kalibrovaném monitoru, bude zobrazena stejně na všech dalších kalibrovaných monitorech a tiskárnách. Kalibrace monitoru tedy zjednodušeně řečeno zajistí to, že bude fotografie vypadat všude stejně. Kalibrace monitoru pak fakticky znamená vytvoření  ICC profilu, diky kteremu jsou barvy zobrazovany s definovanou barevnosti.

 

K čemu slouží kalibrace tiskárny?

Chceme-li reprodukovat fotografii zpracovanou na kalibrovaném monitoru, tak aby byla zachována co největší podoba mezi predlohou na monitoru a tiskem na papíře či pátně (dokonalé shody dosahnout realně nejde, protože monitory a tiskárny nemaji stejný rozsah barev), musíme tisk realizovat na skalibrováné tiskárně. Při kalibraci tiskarny  opet vniká ICC profil, díky  kterému mají tisky stejnou barevnost jako předloha na monitoru.

 

Jak provádíme kalibraci monitoru či tiskárny?kalibrace tiskarny

Kalibraci provádíme pomocí kalibrační sondy Color Munki Photo, která je určená ke kalibraci LCD monitorů a displejů notebooku a ke kalibraci  tiskáren.Sonda za pomoci spektrální analýzy obrazu na monitoru či tisku kalibračních obrazců  vytvoří ICC profil monitoru či daného tiskového media.  Fotografie upravené na takto kalibrovaném monitoru a vytištěné na tiskárně za použití správného ICC profilu tiskárny budou dosahovat vysoké barevné shody.  Navíc tato shoda bude panovet i při zobrazení na jiných kalobrovaných monitorech či tiskárnách.

- ICC profil Vašeho monitoru Vám jsem schopni vytvořit během cca 15 až 20  minut.

- Vytvoření ICC profilu jednoho tiskového media pro Vaší tiskárnu trva přibližne 45 až 60 minut (tisky kalibračních obrazců museji minimálně 10 minut schnout).

 

Zapůjčení kalibrační sondy

Kalibrační sondu si můžete zapůjčit a provést si sami kalibraci všech svých zařízení a to za 300,- Kč za dva dny a nebo 500,- Kč za týden.

Rezervace:  Půjčovna

Ceník kalibrace

Kalibraci LCD Monitorů a notebooků 

- vytvoření prvního  ICC profilu na jednom počítači  za 350,- Kč

- vytvoření každého dalšího  ICC profilu na jednom počítači  za 200,- Kč

Kalibraci tiskáren 

- vytvoření prvního  ICC profilu tiskového media (jeden typ papírů)  350,- Kč

- vytvoření dalšího o  ICC profilu tiskového media (jeden typ papírů)  300,- Kč