Fotografické kurzy

Začátky fotografovaní  nejsou často lehké. Já  Vám je  rád usnadním tím, že se s Vámi  podělím o zkušenosti, získané  za dvě desetiletí, po které je pro mě fotografie  vášní. Mohu vám nabídnout kurz pro  skupinu posluchačů, či individuální výuku.

 Individuální workshopy

 Nabízím individuální workshopy pro jednotlivce (či maximálně tříčlenné skupiny) se zájmem o fotografování nebo zpracování fotografií. Náplň a rozsah kurzu je vždy přizpůsoben přesně vaším požadavkům a přáním.

Cena kurzů se pohybuje od 500 do 750 kč/za hodinu.

Možné zaměření kurzů:

Základy ovládání DSLR - optimální nastavení a ovládaní fotoaparátu Expozice - čas, clona a ISO v teorii a praxi
Praktické základy fotografie - reportáž, sport, portrét
Vhodný výběr fototechniky - teoretické rady i možnost odzkoušení techniky v praxi
Práce s externím bleskem - ovládaní a správné používání v praxi
Adobe Lightroom - základní i pokročilé funkce programu
Adobe Photoshop - základy úprav fotografií, retuše, vrstvy

 

Skupinové  kurzy pro začínající  fotografy 

Naučíte se teoretické základy, které jsou potřebné k fotografování. Seznámíte se jednak s digitálními zrcadlovkami, s tím jak je správně nastavit a používat, probereme přednastavené režimy, expoziční automatiky. Zabývat se budeme širokou škálou příslušenství, jako jsou objektivy, blesky, záblesky, aj.


Nejen že vám poradíme, jaká technika je pro vás vhodná, ale v rámci kurzu si budete moci vyzkoušet širokou řadu objektivů s bajonetem Nikon a Canon. Účastníci kurzu pak získají možnost zajímavých slev na nákup fototechniky nejrůznějších značek (Sigma, Nikon, Canon, Kata, Manfrotto, Metz, Aputure, Vanguard a další.

 

Cíl Kurzu

Cílem kurzu je přehledně a srozumitelně vysvětlit začínajícím či mírně pokročilým fotografům základy digitálního fotografování a postprodukčních procesů úprav, a ušetřit vám tak čas a prostředky hledáním a zkoušením již dávno objevených skutečností. Přeskočte s námi mnohdy i odrazující fázi pokusů a omylů a získejte pevné základy, na kterých pak můžete stavět.

Naučíte se teoretické základy, které jsou potřebné k fotografování. Seznámíte se jednak s digitálními zrcadlovkami, s tím jak je správně nastavit a používat, probereme přednastavené režimy, expoziční automatiky. Zabývat se budeme širokou škálou příslušenství, jako jsou objektivy, blesky, záblesky, aj.
Nejen že vám poradíme, jaká technika je pro vás vhodná, ale v rámci kurzu si budete moci vyzkoušet kompletní řadu výborných objektivů. Účastníci kurzu pak získají možnost zajímavých slev na nákup fototechniky nejrůznějších značek.

Proč právě náš kurz

V současné době se pořádá množství kurzů, často na různé kvalitativní úrovni. Rádi bychom zde vypíchli, proč právě ten náš může být pro vás ten pravý.

• Zaměření kurzu především na praktické využití fototechniky
• Každý z účastníků obdrží skripta z probíraných okruhů
• Zkušení instruktoři - profesionální fotografové Radovan Chvíla a Viktor Šulc
• Příjemná atmosféra profesionálně vybaveného ateliéru
• Malý počet účastníků (4-6 účastníků na 2-3 instruktory, z vlastní zkušenosti víme, že masové kurzy, kdy je i 10-20 účastníků na 1 instruktora, vám moc nedají a nedostanete se k praktickým věcem)

 

Základní informace

Cena kurzu: 4.600kč
V ceně je oběd, občerstvení, studené a teplé nápoje (čaj, káva).
Kurz můžete zakoupit i jako  dárek.

Místo konání: Uherský Brod (zajištujeme bezplatná doprava z Brna )
Od 9hod do 19hod, s  pauzou na oběd a  svačinu.

 

 Termíny:
21. 3. 2015,  28. 3. 2015  a  1. 5. 2015

 

Neváhejte napsat i v případě, že  vám žádný z navrhovaných termínů nevyhovuje, budeme vás následně informovat o dalších termínech.

Rezervace: Rezervaci prosím proveďte emailem na . Do předmětu zprávy uveďte FOTOKURZ a dále do zprávy nám napište, o jaký termín máte zájem, kde byste se chtěli kurzu účastnit a kontakt na sebe (tel. číslo).

Bonus: účastníci kurzu získají možnost zajímavých slev na nákup nové fototechniky (fotoaparátů, objektivů, příslušenství) od našich partnerů (a dále pak slevy na velkoformátové tisky a další služby jako kalibrace monitoru, půjčovna techniky, ..)

 

Program

Blok A - Fotoaparát
1. Představení fotoaparátů a stručný popis jednotlivých funkcí
2. Základní pojmy: čas, clona, citlivost ISO a ohnisková vzdálenost
3. Vliv na vzhled fotografie - hloubka ostrosti, perspektiva, neostrost
4. Práce se světlem, základy expozice, vyvážení bílé

Blok B - Základy fotografování
1. Základy portrétní, rodinné, reportážní, krajinářské a makro fotografie
2. Využití přirozeného světla ve fotografii - přímé světlo, odrazné desky, difuzéry
3. Umělé světlo ve fotografii Blesky, záblesky, LED světla, trvalá světla

Blok C - Objektivy a blesky
1. Typy objektivů, pevná skla, zoomy, širokoúhlé, základní, teleobjektivy, rybí oka. Praktické ukázky vlivu na hloubku ostrosti, perspektivu, základní optické vady objektivů
2. Blesky
3. Nákup fototechniky, základní rady a doporučení

Blok D - Fotografování v praxi
1. Praktické odzkoušení fototechniky, interiérové a exteriérové fotografování
2. Práce s blesky, trvalá 'daylight' světla, záblesková světla
3. Praktická ukázka práce s modelem - fotografování modelky, info k fotomakeupu, fotografování dětí.

Blok E - Úpravy na PC
1. Zpracování v Adobe Lightroom
2. Základní retuše v Photoshopu
3. Možnosti hromadných úprav pro urychlení procesu (akce, presety)
4. Tisk fotografií a kalibrace monitoru

Blok F - Závěr
1. Doporučená literatura, odkazy na webu, tipy na další studium
2. Diskuze, dotazy účastníků

 

 

  

 

Reference od účastníků

Veronika M. (květen 14)
Musím Tobě i Viktorovi poděkovat za velmi příjemně strávený den v tvém atelieru. Váš kurz byl opravdu skvělý. Absolvovala jsem fotografický kurz v Praze a nedá se to s tím Vaším srovnat. Teoretická část byla sice náročná, ale padlo spoustu užitečných otázek a odpovědí. Společná obědová pauza skvěle nakopla na odpolední program. Praktická část, ve které jsem si mohla vyzkoušet nejenom jiné objektivy, ale i práci se světli a modelkami byla pro mě nejzajímavější. Super bylo, že jste se nám mohli v tak malé skupince věnovat každému zvlášť, vysvětli, upozornit na chyby. Závěrečná část - práce s grafickými programy na úpravu fotografií bylo pro mě něco nového. Ještě jsem s grafickými programy nepracovala takže bych na to potřebovala víc času. Ale základní informace padly a můžu zkoušet.
Těším se, až budu moci zúročit všechny užitečné informace a zkušenosti. Už jsem si koupila nový objektiv a difuzér, jdu na to :) Díky

Lenka K. (květen 14)
Chtěla bych moc poděkovat za fotokurz,byl bezvadný.Vše bylo dokonalé,hlavně perfektní profesionální a lidský přístup. Hodně věcí jsem si objasnila a posunula se dál. Ještě jednou velké díky a ať se vám oběma moc daří!

Markéta Č. (květen 14)
Po sobotní svatbě můžu konečně zhodnotit, jak na mě zapůsobil kurz. Byl pro mě opakováním exponometrie, zorientováním v oblasti techniky a velkou inspirací. Byl dobře zorganizován. Líbilo se mi rozdělení na teoretickou a praktickou část, ukázky práce s modelem, osvětlení přirozeným světlem, úpravy fotek v lightroomu, individuální přístup, osobní konzultace i lehký humor a uvolněná atmosféra, která panovala. Líbilo se mi využití času a vaše snaha, abychom si z kurzu odnesli co nejvíc. Pokud to shrnu, byl to výborně připravený, informacemi nabytý den, který mi dodal novou chuť k fotoexperimentům. A největší inspirací pro mě bylo fotit v protisvětle. Objevila jsem díky tomu spoustu nových možností. Jak to vypadalo v praxi posílám na pár ukázkách v příloze :-).

Jarek Š. (květen 14)
Moc si cením, že jste se podělili o praktické zkušenosti a tipy, což dneska není vůbec běžné!

Petra Č. (březen 14)
V prvé řadě díky vůbec za ten nápad udělat kurz i pro naprosté začátečníky. Pro mne těch informací během jednoho dne bylo sice poměrně dost, ale jelikož byly dobře a přehledně podané, tak úplně v pohodě. Ukázali jste mi, že se na focení dá dívat z různých a pro mě neznámých úhlů pohledu a že nejde jen o "cvaknutí" tlačítka. Za nejpřínosnější považuju možnost fotit přímo na místě v ateliéru s modelkou a malým modelem a možnost vyzkoušet si různé typy objektivů. Nabídku na pomoc s výběrem mé první fototechniky určitě využiju, v tomto máte mou plnou důvěru :) Ještě jednou velké díky oběma profíkům!

Pavla M. (březen 14)
Moc díky za fotokurz oběma. Bylo to skvělé a s jistotou mohu říci, že i k něčemu ;-) Pokud bych kdy měla doporučit, určitě tak udělám.

Martin Č. (březen 14)
Na fotokurz jsem se přihlásil jako mírně pokročilý. Teoretickou část už mam tedy za sebou.
Byl jsem ale rád, ze jsem si mohl vyzkoušet foceni ve skvěle vybaveném atelieru s instruktáži dvou zkušených fotografu.
Další věc, kterou jsem velmi ocenil byla možnost vidět různé druhy uprav fotografii na PC.
Celkově se mi fotokurz moc líbil a můžu jej plně doporučit každému, kdo by chtěl zažit fotit nebo se zlepšit ve foceni.

Marcela T. (leden 14)
Měli jste to moooc hezky nachystané, supr informace, perfektní lidský přístup!!! A po několika dnech uležení v hlavě to člověk opravdu vstřebal k dobru a teď už jen opravdu dobře nakoupit a zkoušet a zkoušet :-)
Fakt se mi to moc líbilo a moc mi to otevřelo oči a úplně jiný náhled na focení.  
Strašně moc děkuju, jste fakt skvělí, že nám dáváte takovou šanci na sobě zapracovat, strašně to oceňuju!!! :-)

Michal M. (leden 14)
Moc bych vám chtěl poděkovat za rady na fotokurzu. Přijali mě teď na střední školu s uměleckým zařazením pro multimediální techniku a rady od vás mi na příjimačkách velmi pomohly.

Hana O. (leden 14)
Moje hodnocení kurzu...perfektní. Viktor mně překvapil svými znalostmi, moc mi pomohl s nastavením foťáku a v podstatě jsem konečně pochopila, co dělám špatně, když mi to neostří atd. Jakákoli má otázka byla bez jakéhokoli váhání zodpovězena. Teoretickou část jsem v podstatě znala, ale pomohlo to osvěžit staré znalosti a doplnit technické vědomosti, kterých mám pomálu.
Praktická část mně nadchla, práce se světlem a odraznými deskami, perfektní příklady a focení modelek...Záblesková světla...opravdu perfektní vedení v malé skupince lidí.
Pokud by jste někdy dělali kurz třeba s určitým zaměřením (svícení,focení lidí atd.) moc ráda zase přijedu.
Včera jsem byla u švagrové fotit miminko, podmínky strašné, tmavý malý byt, pidi pohovka! Využila jsem technické i praktické vychytávky z kurzu, jak si pomoct se světlem atd...a fakt to pomohlo...a navíc, konečně jsem začala fotit do RAWu, vůbec nevím, proč jsem tak nefotila už dávno:o( Takže fotky jsou jakž takž koukatelné! (vzhledem k tomu, že to bylo pro rodinu jsem tomu ráda)
Ještě dokoupit pár objektivů a monitor můžu začít pořádně fotit...Moc děkuji  (psala jsem i Viktorovi) za nakopnutí do další práce, moc jste mi pomohli. Dobré světlo...:)

Aleš O. (leden 14)
Školení bylo pro mě určitě dost poučné a jak říkals ten objektiv je fakt potřeba. Taky od té doby po večerech nedělám nic jiného než že sedím na internetu a hledám inzeráty.
Školení pro mě mělo určitě velký přínos, jak z teoretických informací, tak pak i z praktických zkušeností. Focení s jinými objektivy a pak i s tou tvojí "světelnou a bleskovou" aparaturou. Pak je opravdu vidět velký rozdíl ve fotkách.
Každopádně to byl příjemně strávený čas který jsem si užil. Díky moc a přeji všem účastníkům kurzu a i Vám.

Monika H. (leden 14)
Chtěla bych moc pochválit organizaci a samotnou náplň kurzu. A hlavně individuální přístup ke každému!
Díky moc za skvěle strávený den, který mi obrovsky moc dal a posunul mě zas o kousek dál :-)
Ještě jednou dííííky Vám oběma.

Zuzana L. (leden 14)
Chtěla bych kurz pochválit. Byl opravdu přínosný, praktická část super, tolik věcí co jsem se dozvěděla...
Ještě jednou díky a hodně zdaru ve focení oběma :-)

 


Katka V.
(leden 14)
Za mě byl kurz výborný a hodně mi dal teda spíše po praktické stránce s té teoretické si kromě tabulky nic nepamatuji ale to je omezenou funkcí mozku po dobu mateřské hihi, každopádně už vím kam otočit kolečkem aby byla fotka správně světlá a nebo naopak a to je důležité.
Na Viktora se určitě obrátím co se techniky týče to už jsme se domlouvali po cestě domů protože bych nechtěla usnout na vavřínech a věnovat se tomu.