Profesionální vybavení

Lidové moudro říká, že fotku dělá fotograf a ne fotoaparát. Pravdou však je, že kvalitní technika je jednou z nezbytných podmínek pro vznik a zpracování dobré fotografie. Profesionální vybavení mi navíc umožňuje plně se soustředit na vlastní  vlastní fotografování a "nebojovat" s technikou. V neposlední řadě pak použití kvalitního vybavení minimalizuje případné technické problémy.

Fotografování

Již více než 15 roků jsem věrný fotoaparátů předního světového výrobce a to značce Nikon. V současné době pracuji především s vlajkovou lodí společnosti s Nikonem D4. Jako záložní fotoaparát pak používám dnes už legendární Nikon D700Pro fotografování svateb í využívám především světelné monofokální objektivy značky Nikon a Sigma. Pro sportovní fotku a reportáže pak kombinací zoomu a pevných teleobjektivů Nikon. Samozřejmostí je pak celá řada příslušenství jako jsou blesky, stativy a podobně.

Zoom objektivy

Nikon 14-24mm f/2,8 AF-S G ED
Nikon AF-S Zoom-Nikkor 17-35mm f/2.8D IF-ED 
Nikon AF-S NIKKOR 24-120 mm f/4G ED VR
Nikon AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8G ED VR II

Pevné objektivy

Nikon 20/1,8G AF-S

Sigma 24 mm F1.8 EX 

Sigma 35 mm F1.4 DG HSM ART
Nikon 50/1,4G AF-S Nikon 60/2.8 G ED AF-S
Sigma 85mm F1.4 EX DG HSM  
Nikon 180/2,8 ED-IF AF
Nikon AF-S VR Nikkor 200mm f/2G IF-ED

Nikon AF-S VR Nikkor 400mm f/2,8G IF-ED

 

Postprodukce

Zmáčknutím spouště proces vzniku fotografie vlastně teprve začíná, proto je technika zpracování dat, stejně tak důležitý jako vlastní focení.Technickým základem postprodukce je krom grafického software ( používám programy od společnosti Adobe ), výkonného počítače především kvalitní monitor, umožňující díky kalibraci věrné zobrazení barev a detailů ve fotografii. Jedničkou na trhu je v tomto směru společnost EIZO a jak se základem mého vybavené pro úpravy fotografií staly  monitory   EIZO SX2760W (27") a S2433 (24").

Tisk

Proces tisku fotografie začíná už v předtiskové přípravě a zpracování fotografie na kalibrovaném monitoru .Velkoformátové fotografie a plátna tisknu na tiskárně Epson stylus pro 7900, což je moderní tiskové zařízení určené pro profesionální reprodukci barevných a černobílých fotografií. Technologie tisku je založena na tiskové hlavě MicroPiezo TFP™, která vytváří dokonale kulaté kapičky s velmi přesným umísťováním a disponuje rozlišením až 2880 dpi.

Tiskárna Stylus Pro 7900 získala certifikaci technologie Digigraphie, která je ve světě umění a fotografie znávaná jako standard kvality, v oblasti barevné reprodukce.

Bezpečnost dat

Jsme si vědom toho, že často dokumentuji neopakovatelné okamžiky lidských životů a tak je důležité ochránit pořízené fotografie před jejich ztrátou či poškozením. Fotoaparát Nikon D4 mi umožňuje zaznamenávat fotografie současně na dvě paměťové karty a tak minimalizovat nebezpečí ztráty dat, způsobené selháním paměťové karty. Fotografie z karty ukládám na dva HDD a zálohuji na externí úložiště se zrcadlenými disky. Fotografie jsou tak v celém procesu zpracování vždy uloženy minimálně ve dvou kopiích, což minimalizuje pravděpodobnost jejich ztráty.

 

Reference

 • Milý náš Viktore, slovo "nadšení" je jen slabé pojmenování toho, jak se teď oba cítíme. Fotografie jsou naprosto úžasné, krásné, pro nás ohromující a budou nám připomínat nádherné chvíle, které jsme spolu prožili ve svatební den. Na některých  si připadáme jak na obálku časopisu "Just Married"! Ani jeden z nás se před objektivem necítí ve své kůži, ale s Tebou jsme byli naprosto v pohodě . Ještě jednou mockrát děkujeme... P.S.: Budeme muset vyhradit jednu celou stěnu v domečku jen a jen na Tvoje fotky.

   

 • " Ještě jednou děkuji za super kurz, pro mě byl určitě přínosem... Konečně mi všechno do sebe zapadá a vím co a jak s nastavením foťáku.  Jistě to stálo za to, i za těch šest hodin strávených v autě na cestě za Vámi a pak domů"

 • Krásný, krásný, krásný!!!!  Jsem naprosto nadšená a už se těším na zbytek. Opravdu klobouk dolů, na některých fotkách si připadám jako filmová star moc děkujeme!!!

 • "Fotky jsou nádherné, je to prostě paráda prožít si tak znovu svůj den. Ještě jednou moc děkuju a ráda Tě využiju i při jiných příležitostech :-)"

 • “Moc bych vám chtěl poděkovat za rady na fotokurzu. Přijali mě teď na střední školu s uměleckým zařazením pro multimediální techniku a rady od vás mi na příjimačkách velmi pomohly..”

 • Lucka a Jakub
  Novomanželé | 2014
 • Martina
  Účastnice kurzu | 2014
 • Lucka
  Nevěsta | 2014
 • Veronika
  Nevěsta| 2014
 • Michal
  účastník kurzu | 2014